Avalynė. Gali tekti bristi upeliu, nešti baidarę per seklumas ar medžių išvartas, pasirūpinkite patogia ir tvirta avalyne. Ypatingai praverčia speciali vandens avalynė.

Galvos apdangalas. Net jei dieną akinamai nešvies saulė, pasiimkite kepurę ar skarelę galvai. Ji ne tik apsaugos nuo galimo perkaitimo, bet ir neleis, plaukiant miškų upeliukais, į plaukus įsivelti šiukšlėms ar kokiems nepageidaujamiems gyviams.

Kremas nuo saulės. Visi žinome, kad saulė itin „ima“ ant vandens, tad pasirūpinkite stipriu apsauginiu kremu ir didelį dėmesį skirkite vietoms, kurių nudegti nenorėtumėte, pvz., akinių rėmelių kontūrai.

Telefonas ir fotoaparatas. Didžiausia dilema iškyla tada, kai prie technologijų pripratę keliautojai ieško, kur saugiai padėti telefoną ir/ar fotoaparatą, kad plaukimo metu jis nesušlaptų, bet būtų ir po ranka. Išeitis – specialūs apsauginiai dėklai. Mobilius telefonus prieš kelionę patartina pilnai įkrauti.

Pirštinės. Tie, kas jau yra irklavę baidarę, žino, kad didžiausios nuotaikos gadintojas žygyje – nuospaudos ant rankų. Plaukiant baidarėmis pasiimkite storas darbines pirštines, kurių vidinė delnų pusė būtų padengta nuo slydimo apsaugančiu paviršiumi. 

Žemėlapis. Duosime

Purškalas nuo vabzdžių. Plaukiant baidarėmis ar stovyklaujant, neišvengsite susitikimų su ne itin malonias pasekmes atnešančiais padarais, tad turėkite po ranka purškalą nuo odų/erkių/vabzdžių ir pan.

Lietus. Būti sulytam Lietuvoje turbūt ne naujiena, tačiau baidarių žygyje juk nesinori būti kiaurai šlapiam. Būtinai pasiimkite apsiaustus nuo lietaus.

Maistui, Drabužiams ir visiems kitiems vandens bijantiems daiktams, Neperšlampamus  hermetiškus maišus paskolinsime.