Ežeras rytų Lietuvoje, Ignalinos rajone, apie 6 km į vakarus nuo Ignalinos, Aukštaitijos nacionaliniame parke. Pakrantės miškingos, šiaurėje ir pietvakariuose auga platūs nendrynai. Rytiniame pakraštyje yra Palūšės kaimas, vakarinėje pakrantėje įsikūrusi mūsų sodyba, šiauriniame krante – Meironų kaimas. 1977 m šiaurinėje ežero pakrantėje pastatyta 15 dekoratyvinių medžio skulptūrų, vakaruose yra ilga Lušykščio ežero įlanka. Būtent nuo Lūšių ežero dauguma turistų pradeda savo keliones. Jie šiaurinėje ežero pusėje sąsiauriu pasuka į Asalnų ežerą arba į Šakarvos ežerą pietų pusėje.

Lūšių ežeras tarsi uostas turistam, išplaukus iš mūsų bazės, per vieną dieną valtimis arba baidarėmis galite aplankyti beveik visas gražiausias Nacionalinio parko vietas, kelionę baigiant Kirdeikių kaime, arba atvirkščiai pradedant Kirdeikiuose, baigiant pas mus.

Kadangi esu kilęs iš šio nuostabaus gamtos kampelio, galiu turistams patarti ne tik paplaukioti, bet ir pažvejoti, nes būtent Lūšių ežeras yra laikomas pats žuvingiausias ežeras Nacionaliniame parke. Čia galima pagauti lydekų, ešerių, kuojų, raudžių, karšių, lynų, ungurių, stintų, seliavų. Karšių nėra labai daug, tačiau sugaunami labai dideli, net 3 – 6 kg. Lūšių ežeras garsėja įspūdingo ilgio aukšlėmis, kurios užauga net iki 25 – 27 cm ilgio ir sveria apie 75 – 100 gramus. Šiame ežere yra stintų bei seliavų, kurių žūklė yra labai specifinė, tad gausesniais šių žuvų laimikiais gali pasidžiaugti tik prityrę meškeriotojai.

Kadangi ne tik žvejyba daugumai turistų rūpi, siūlau aplankyti ir Palūšės kaimą. Uoste palikus prišvartuotus laivus ar baidares, nueiti iki nuostabiosios Palūšės bažnyčios, kuri puikavosi ant popierinio Lito, kol jis nebuvo pakeistas metaliniu.

Būtent Palūšėje vyksta įvairus renginiai, yra puikus paplūdimys, kavinė, todėl grįžtant į mūsų bazę galite užsukti pavalgyti ir pabūti turistų šurmulyje, o paskui grįžti pas mus ir ramiai atsikvėpti, nes mūsų vienkiemyje Pabiržėje rasite ramybę, atsipalaiduosite ir pailsėsite.
Čia ne turistinis kaimelis, čia ir ne kaimas kur namas prie namo, čia tik gamta ir Tu!