Ežeras mūsų pakrantėje

Nuostabus didingas ežeras, kuris esant vėjui banguoja tarytum jūra – Lūšiai.

Lūšių ežeras tarsi uostas turistams, išplaukus iš mūsų bazės, per vieną dieną valtimis arba baidarėmis galite aplankyti beveik visas gražiausias Nacionalinio parko vietas, kelionę baigiant Kirdeikių kaime, arba atvirkščiai pradedant Kirdeikiuose, baigiant pas mus.

Rytiniame pakraštyje yra Palūšės kaimas, vakarinėje pakrantėje įsikūrusi
mūsų sodyba, šiauriniame krante – Meironų kaimas. Būtent nuo Lūšių
ežero dauguma turistų pradeda savo keliones. Jie šiaurinėje ežero pusėje
sąsiauriu pasuka į Asalnų ežerą arba į Šakarvos ežerą pietų pusėje.

Kadangi esu kilęs iš šio nuostabaus gamtos kampelio, galiu turistams patarti ne tik paplaukioti, bet ir pažvejoti, nes būtent Lūšių ežeras yra laikomas pats žuvingiausias ežeras Nacionaliniame parke. Čia galima pagauti lydekų, ešerių, kuojų, raudžių, karšių, lynų, šamų, ungurių, stintų, seliavų. Lūšių ežeras garsėja įspūdingo ilgio aukšlėmis, kurios užauga net iki 25 – 27 cm ilgio ir sveria apie 75 – 100 gramus. Šiame ežere yra stintų bei seliavų, kurių žūklė yra labai specifinė, tad gausesniais šių žuvų laimikiais gali pasidžiaugti tik prityrę meškeriotojai.

Taip pat siūlau aplankyti ir Palūšės kaimą. Uoste palikus prišvartuotus laivus ar baidares, nueiti iki nuostabiosios Palūšės bažnyčios, kuri puikavosi ant popierinio Lito. Būtent Palūšėje vyksta įvairūs renginiai, yra puikus paplūdimys, kavinės, todėl grįžtant į mūsų bazę galite užsukti pavalgyti ir pabūti turistų šurmulyje, o paskui grįžti pas mus ir ramiai atsikvėpti.