Dažniausiai užduodami klausimai

Ar galima plaukti baidare su mažamečiais vaikais?
Taip, plaukti su vaikais tikrai galima ir yra saugu. Vaikai, panašiai iki 6 metų, yra sodinami į specialias įstatomas kėdutes. Vaikas sėdasi suaugusiąjam tarp kojų – suaugęs viso plaukimo metu mato ir jaučia vaiką. Vaikams duodame profesionalias, spelizuotas gelbėjimosi liemenes, viso plaukimo baidare metu vaikas privalo jas dėvėti.

 

Ar saugu plaukti baidarėmis?
Plaukti baidarėmis yra saugu, nereikia jokių papildomų mokymų ar išankstinio pasiruošimo. Prieš plaukinat, visiems papasakojame, kaip taisyklingai naudotis baidare bei irklais plaukimo metu, duodame profesionalias gelbėjimosi liemenes. To pilnai užtenka. Lietuvos upės nėra ekstremalios, turint minty didelius krioklius, dideles sroves, sūkurius, todėl plaukti jomis yra tikrai saugu ir nepatyrusiems plaukikams, ar plaukiant pirmą kartą.  

 

Kaip išsirinkti maršrutą plaukimui baidare?
Yra keli klausimai, į kuriuos atsakę, lengvai nuspręsite, kuris maršrutas Jums tinkamiausias:
  1. Kiek laiko norėsite plaukti (nepamirškite įtraukti sustojimo pertraukėlės laiko, jei maršrutą rinksitės kiek ilgesnį, nei 2 valandos);
  2. Ar norėsite, kad plaukimo metu būtų kliūčių (medžių užvartos, užtvankos);
  3. Ar norėsite plaukti ežerais, upėmis ir ežerais, tik upe.

Beja, kuo didesne grupe plauksite, tuo plaukimas bus ilgesnis. Pavyzdžiui, plaukiant tuo pačiu maršrutu dviese užtrunkate 4 valandas, o plaukianti 10 asmenų grupė gali užtrukti ir iki 5 valandų.

 

Ar plaukiant baidarėmis rasime vietas pavalgymui/piknikui?
Visuose mūsų siūlomuose maršrutuose yra tam tinkamos sustojimo vietos, kur galėsite išsilaipinti, atsipūsti ir pavalgyti. Šias galimas vietas, prieš išplaukiant baidare, parodome maršruto žemėlapyje.

 

Ar būna/turite triviečių baidarių?
Taip, trivietės baidarės yra, mes jas nuomojame. Jos yra dviejų tipų – su atskira sėdima vieta suaugusiąjam (baidarėje sėdi 3 suaugę žmonės) ir su įstatoma papildoma kėdute vaikui (baidarėje sėdi du suaugę ir 1 vaikas). Baidarėje su trimis atskiromis sėdynėmis galima naudoti tiek du irklus, tiek tris. Tokia baidarė yra kiek ilgesnė nei įprasta, standartinė, tačiau yra puikiai tinkama plaukti Lietuvos upėmis. Baidarėje su įstatoma kėdute naudojami du irklai. Plačiau apie baidarių rūšis skaitykite: https://superbaidares.lt/baidariu-kaina/

 

Ar baidarės (vienvietė baidarė) nesivarto?
Mūsų nuomojamos baidarės yra pramoginės (ne sportinio tipo), pritaikytos plaukti dviems (dvivietės) arba vienam (vienvietės), todėl apvirtimo tikimybė yra tokia minimali, jog tektų dar gerokai paplušėti, norint, kad taip nutiktų 🙂 .

 

Ar nepasiklysime plaukdami baidarėmis?
Visiems plaukiantiems baidare duodame aiškius maršruto žemėlapius, su starto ir finišo taškais. Prieš išplaukiant aptariame maršruto detales, galimas išsilaipinimo vietas. Atsakome į visus iškilusius klausimus. Jei prireiktų, ant žemėlapių ir baidarių yra mūsų telefono numeris.

 

Ar plaukiant baidarėmis reikalingas lydintis asmuo?
Prieš išplaukiant baidare, duodame aiškų maršruto žemėlapį, aptariame galimas sustojimo vietas, papasakojame apie tuos taškus, kur gali kilti abejonių, todėl lydintis asmuo nėra reikalingas. Visgi norint gido paslaugos, ją galime pasiūlyti, susitarus iš anksto.

 

Ar galima plaukti su augintiniais (dažniausiai klausiate apie šunis)?
Tikrai taip! Į dvivietę baidarę puikiai telpa mažas ar vidutinio dydžio šuo. Plaukiančiųjų su šunimis kiekvienais metais vis daugėja.