Lankytinos vietos


Šiliniškių / Ginučių (Bitės) apžvalgos bokštas
Tai pirmoji apžvalgos aikštelė įrengta ant mobiliųjų telekomunikacijų antenų bokšto. Aikštelę, priėmus bendrą susitarimą su Aukštaitijos nacionaliniu parku, 2004 m. įrengė viena šalies telekomunikacijų bendrovių. Greičiausiai dėl to vietiniai šį bokštą kartais vadina visai paprastai – tiesiog Bitės apžvalgos bokštu. Nenustebkite, jei kas bokštą pavadins ir Ginučių apžvalgos bokštu – tai visai netoli esančio Ginučių kaimo pavadinimas, tad bokštas dažnai minimas ir šiuo vardu.  Nuo 30 metrų aukščio atsiveria nuostabūs vaizdai, kuriais gėrėtis galima visais metų laikais. Bokštas stoviIgnalinos rajone, šalia kelio Ginučiai – Kirdeikiai (apie 2 km nuo Ginučių), netoli Ūkojo ir Pakaso ežerų.
Koordinatės – 55.381175, 25.974417.

 
Ginučių ir Papiliakalnės piliakalnis
Tarp miškų ir ežerų esantis piliakalnis mena net XIII amžių. Norint pasiekti viršūnę reiks įveikti ne vieną ir ne du laiptelius, bet nuo piliakalnio atsiveriantis vaizdas tikrai bus to vertas.
Ginučių piliakalnis su gyvenviete yra valstybės saugomas istorijos paminklas. Yra Linkmenų seniūnijoje, 1,3 km į pietus nuo Ginučių, tarp Linkmeno ir Ūkojo ežerų. Įrengtas didelėje stačiašlaitėje apaugusioje medžiais kalvoje. Rytinis ir vakarinis šlaitai 16–20 m aukščio, kiti žemesni ir nuolaidesni. Šlaituose yra terasų liekanų. Viršūnės aikštelė yra ovalo pavidalo, 45 m ilgio šiaurės – pietų kryptimi; 30 m pločio. Jos šiauriniame ir pietiniame pakraščiuose yra sulėkštėjusių pylimų ir užslinkusių griovių liekanų. Piliakalnio vakarinėje papėdėje yra senosios gyvenvietės liekanų. Išliko kultūrinis sluoksnis: rasta lipdytinės brūkšniuotosios ir grublėtosios bei žiestosios keramikos (pastaroji puošta lygiagrečių linijų ornamentu). Ginučių ir gretimas Papiliakalnės piliakalnis tapatinamas su XIII–XV a. Linkmenų pilimi, kuri buvo centrinės Lietuvos gynybos sistemos dalis. Svarbus XIV–XV a. krašto apsaugos nuo Livonijos ordino punktas. Saugojo seną prekybos kelią į Dauguvą.
Koordinatės: 55.373861, 25.98497.


Ginučių vandens malūnas
Ginučių vandens malūną XIX a. antroje pusėje pastatė dvarininkas Gimžauskas iš Linkmenų, į talką pasikvietęs kelis ūkininkus. Tačiau šiuo malūnu ne visi buvo patenkinti, nes per jį buvo užtvindyti valstiečių dirbami laukai, todėl vyko valstiečių ir Gimžausko vietiniai teismai. Po Gimžiausko mirties visas malūnas atiteko kaimui. Per karą daugelis aplinkinių malūnų buvo sudeginti arba nugriauti, todėl čia malti grūdų žmonės atvažiuodavo iš atokiausių vietovių. Ant sienų malūno patalpose kabantys tautodailininko Petro Gaižučio paveikslai byloja apie įvairiausius pasakojimus ir legendas, susijusius su malūnu. Apie 1968 m. sugedus malūno įrangai, malūnas nustojo veikęs, o 1978 m. malūną nupirko Ignalinos turistinė bazė ir pradėjo jį remontuoti. Šiuo metu malūnas saugomas valstybės ir priklauso Aukštaitijos nacionalinio parko direkcijai, čia įrengtas įrenginių muziejus.

Jo papėdėje yra puiki vieta išsimaudyti ir pasigrožėti vandens kaskada.

Koordinatės: 55.385403, 25.994894.


Ladakalnis
Žinomiausia apžvalgos aikštelė Aukštaitijos nacionaliniame parke. Ladakalnis – 176 m aukščio virš jūros lygio kalnas, stūksantis Šiliniškių gūbrio kalvų grandinėje, kuri lyg pašiaušta drakono ketera nutįsta į abi puses kiek tik užmato akys. Manoma, kad ant šio kalno buvo aukojamos aukos baltų gyvybės deivei Ladai – didžiajai Motinai, viso pasaulio gimdytojai. Nuo šio kalno atsiveria nuostabi panorama: matosi net 6 ežerai. Ladakalnis paskelbtas geomorfologiniu gamtos paminklu.

Koordinatės: 55.366275, 25.990668.


Bitininkystės muziejus

Vienintelis Lietuvoje Bitininkystės muziejus saugomas pagonių dievų skulptūrų, kviečia iš arčiau susipažinti su bitininkystės paslaptimis. Muziejaus teritorijoje smagu pasivaikščioti, paragauti medaus ar atsikvėpti hamakuose. Vidaus interaktyvios ekspozijos kviečia pasisvečiuoti bitininko namelyje, dirbtuvėse ir net pačiame avilyje.

Koordinatės: 55.408972, 25.944944.


Paukščių kaimas
Įžengus pro „Paukščių kaimo“ vartus gali pasijusti kaip „Disney“ animaciniame filme: link tavęs pasileidžia kreksinčios žąsys, paknopstom atbėga vištos „su kelnėm“, aplink sukiojasi drąsus avinukas, akies kraštu matai balsą demonstruojantį asilą. Ignalinos rajone šeimos įkurtas pasakų kaimas – vieta, kur galima paglostyti „geriausius pasaulio gyvūnus“.
Paukščių kaime“ laukiamos ne tik grupės, kurioms siūlomos edukacinės programos, bet ir pavieniai lankytojai, kurie čia gali susipažinti su ūkiu ir jo gyventojais…
Jei trokšti laimės, Laimės paukštė gyvena Cijonuose. Atvažiuok ir surask ją.
Tai vieta vaizdingame Aukštaitijos nacionaliniame parke, kur gali pamatyti daugiau paukščių nei kada nors esi matęs ir išgirsti daugiau jų balsų nei kada nors esi girdėjęs.

Koordinatės: 55.324438, 25.989061.

Triušiukų slėnis;

Palūšė ir jos bažnyčia;

Botanikos takas;

Ignalinos miestas, skulptūra vardo kilmės legendai. Šakočių kepykla – restoranas ROMNESA;

Paliesiaus dvaras.