Upė Žeimena – Liūlinės km.

Upė Žeimena – Liūlinės km.

30 km. 2 dienos su pertrauka/nakvyne

Žeimena – dešinysis Neries upės intakas, ji vadinama Aukštaitijos „upių motina“.
Žeimena nuo Kaltanėnų – pati skaidriausia, tad iš baidarės galėsite grožėtis ne tik pušynų skardžiais ir pakrančių pievų žaluma, bet ir upės povandeninio pasaulio gyvenimu. Nuobodžiauti plaukiant neleis staigūs posūkiai, už jų išnyrantys į upę sukritę ar palinkę medžiai, ančių ir gulbių šeimynos. Pušynuose visur rasite daug gražių, jaukių sustojimo vietų.

Plaukimą Žeimenos upe pradėsite nuo Kaltanėnų miestelio, čia yra Žeimenos upės ištakos ir patogi starto vieta. Šalia tilto per Žeimeną, senojo Kaltanėnų dvaro parko pakraštyje, palei Žeimenos upę yra įkurta graži poilsio aikštelė, kur bus patogu pasiruošti plaukimui. Žeimenoje paprastai nebūna kliūčių, per kurias baidares reikėtų perkelti, tad ši upė patinka visiems, norintiems grožėtis gamta labai nepavargstant. Puikiai tinka šeimoms su mažais vaikais.
Praplaukę Kaltanėnų miestelį maždaug už 3 km kairiajame upės krante pamatysite įsikūrusį nedidelį Šakališkės kaimą. Ties juo Žeimenos vandenis papildo pirmasis jos dešinysis intakas – Kiaunos upė. Šiek tiek žemiau Kiaunos ir Žeimenos upės santakos, priplauksite gražų Žeimenos vingį, kairėje pusėje rasite gražią pievą, kurioje galėsite palikti baidares, o smėlėtame krante – išsimaudyti.

Labai prašome visų – nepalikite šiukšlių. Išmesti jas galėsite nakvynės arba finišo vietoje.

Dar už 5 km – Luknos kaimas. Ties Luknos kaimu į Žeimeną įteka jos antrasis dešinysis intakas – Luknelė. Maždaug už 5 km nuo Luknos kaimo dešinėje Žeimenos upės į Žeimeną įteka nedidelė Sirgėlos upė. Ties Sirgėlos upės žiotimis baigiasi Aukštaitijos nacionalinio parko teritorija, prasideda Žeimenos ichtiologinis draustinis. Jis tęsiasi iki Žeimenos ir Neries upių santakos. Ichtiologinio draustinio paskirtis – saugoti lašišų, šlakių ir upėtakių nerštavietes.

Paplaukę dar apie 1 km ir įveikę du staigius Žeimenos vingius, atsidursite ties protaka, jungiančia Žeimenos upę su Telio ežeru, tai trumputė Šventelės upelė. Nukeliavę dar apie 5 km pasieksite Švenčionėlių miestelį. Jame yra parduotuvių, kavinukių, vaistinių. Jeigu bus noro, atplaukę iki Švenčionėlių išsilaipinkite prieš pirmąjį tiltą, vietinių žmonių vadinamą Kirulio tiltu. Priešais jį yra patogi smėlėta maudyklė.

Kelionę tęsiant toliau, plaukite Žeimenos upe link Liūlinės kaimo. Nuo Švenčionėlių upes papildys pelkės, miškai. Kur ne kur praplauksite upės įlankas – nesusimaišykite su kitų upių santakomis. Žeimenos upės tikrąją kryptį atpažinsite iš vandens srovenimo ir augmenijos judėjimo joje.

Nuo Švenčionėlių įveikus ~8 km, dešinėje pusėje pamatysite Garnio kaimą. Praplaukus gyvenvietę pajusite, kad Žeimena tampa vis labiau vingiuota. Nuplaukus likusią trajektoriją atsidursite Lakajos ir Žeimenos santakoje. Upių santakos dešinėje pusėje pamatysite kaimą, vadinamą Santaka. Nuo čia iki pat finišo plaukite ~1,5 km, ir pasieksite Liūlinės kaimą, kuriame yra Jūsų finišas! Iš karto, praplaukus po betoniniu tiltu, prisišvartuokite dešinėje pusėje.