Upė Srovė (nuo Ginučių malūno) – Linkmeno ežeras (Ginučių piliakalnis)

Upė Srovė (nuo Ginučių malūno) – Linkmeno ežeras (Ginučių piliakalnis)

6 km. apie 2,5 val.

Žygį pradėsite šalia įžymiojo Ginučių vandens malūno (jis paskelbtas valstybės saugomu XIX a. technikos paminklu). Jame yra muziejus, kuriame galite pamatyti autentišką senų laikų malūno įrangą, kuri ne tik ilgai grūdus malė, bet net elektrą gamino.
Nepraleiskite puikios progos išsimaudyti po vandens srove, krintančia iš užtvankos lovio!

Nuo malūno plauksite Srovės upe, kol išsišakos upeliai – jums reikės sukti į kairę. Toliau laukia viena įdomiausių kelionės dalių – Ginučių kaimas. Pamatysite gražiai sutvarkytas sodybas, lieptus, praplauksite po dviem tiltais. Už Ginučių kaimo plaukiant upeliu pasieksite Asėko ežerą. Laikykitės dešinės ežero pusės, kol išplauksite į Asėkos upelį. Čia pasijusite kaip džiunglėse, o jei stabtelėsite akimirkai, nors srovė čia ir taip bus labai rami, išgirsite daugybę nuostabių paukščių garsų.

Praplaukus Asėkos upelį įplauksite į Linkmeno ežerą, kurio vakariniame krante išvysite įžymųjį Ladakalnį – 176 m virš jūros lygio iškilusią kalvą. Nuo jos viršūnės atsiveria nuostabūs vaizdai: neaprėpiami girių plotai ir miškuose skendintys ežerai. Besigėrėdami nuostabiais gamtos sukurtais vaizdais, baidares sukite į dešinę ir plaukite į ežero susiaurėjimą, ten pačiame gale bus jūsų finišas.
Išlipę , kitoje kelio pusėje išvysite Ginučių piliakalnį, užlipę laiptukais į viršų galėsite pasimėgauti nuostabiais gamtos vaizdais.