Upė Lakaja – upė Žeimena (iki Liūlinės km.)

Upė Lakaja – upė Žeimena (iki Liūlinės km.)

22 km. apie 7 val.

Lakaja – viena gražiausių Rytų Aukštaitijos upių. Tai vandeningiausias Žeimenos intakas, visą savo kelią vingiuojantis per Labanoro girią. Lakajos teritorija paskelbta kraštovaizdžio draustiniu. Jame ypač turtinga gamta, klesti augalijos ir gyvūnijos įvairovė. Čia skaidrus vanduo, pakrančių pievos, pušynai, smėlėti skardžiai, reti kaimeliai, jaukios sustojimo vietos. Pagrindinis šio maršruto trūkumas, kad Lakajos maršruto pradžia ir pabaiga toli nuo pagrindinių kelių, todėl reikia skirti laiko kelionėms žvyrkeliais.

Maršrutą pradėsite nedideliame Žukaučiznos kaimelyje, prie jame esančio tilto. Kiek paplaukę pateksite į Lakajo ežerą. Nors iš pradžių atrodantis platus, ežeras per vidurį susiaurėja. Kranto linija pradeda vingiuoti, formuodama nedidelius pusiasalius. Iki Lakajos ežero susiaurėjimo plauksite apie ~1 km. Nuo susiaurėjimo, plaukite išilgai ežero, kol pamatysite du (kairį ir dešinį) ežero susiaurėjimus. Jums reikia plaukti kairiuoju, kadangi tai yra Lakajos upės ištakos.

Per susiaurėjančią protaką patekus į Lakajos upę, Jums iki finišo liks ~17 km. Nuo čia leiskite Lakaja baidares pasroviui.
Toliau – gražiausia ir romantiška baidarių žygio Lakajos upe dalis – likę 17 km Lakajos upė srovens miškų apsuptyje. Galėsite gėrėtis pakrančių ir miško vaizdais, kurių grožis atsiveria tik plaukiant baidare upe. Ties Argirdiške rasite poilsiavietę, kurioje galėsite laikinai atsipūsti.

Labai prašome visų – nepalikite šiukšlių. Išmesti jas galėsite nakvynės arba finišo vietoje.

Nuo Peršokšnos intako (Lakajos kairėje pusėje) plauksite ~7,3 km., kad patektumėte į Lakajos santaką su Žeimena. Įplaukus į Žeimeną, atsisveikinsite su vingiuotąja Lakaja. Žeimena plaukiant ~1,5 km, pasieksite Liūlinės kaimą, kuriame yra Jūsų finišas. Iš karto, praplaukus betoninį tiltą, dešinėje pusėje išsilaipinkite, čia Jus ir pasitiksime – finišas.